Villa Kiralama – Araç Kiralama-Tekne KiralamaVilla Kiralama – Araç Kiralama-Tekne Kiralama

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Zaten bir üye misiniz?

Villa Kiralama – Araç Kiralama-Tekne Kiralama

Hesabınız yok mu?

YAT KİRALAMA KOŞULLARI ve UYGULAMA

Anlaşma ve Rezervasyon Koşulları 

REZERVASYON 

Kabin Kiralama (Kesin Deparlı Broşür Turları) 

Kapora ve Ödeme 
Rezervasyonunuzu kesinleştirebilmeniz için kişi başı toplam ücretin %40’ini, rezervasyonun yapıldığı tarihten itibaren yedi (7) gün içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ücretin geri kalan kısmı tur başlangıcından 60 gün öncesinde ödenir. Tüm ödemelerinizi Visa, Master Card veya banka havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerin gereken tarihlerde yapılmaması durumunda rezervasyonlar iptal edilir. 

İptal Koşulları 
Herhangi bir iptal durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur: 
Tur tarihinden 
*60-31 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden %25 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 
*30-16 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur bedelinden %50 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 
*15 veya daha az gün içerisinde yapılan iptallerde iade yapılmaz. 

İadeler, rezervasyonu yapan kişiye yapılır. firmamız, sadece kendisine ödenen miktarı iade etmekle yükümlüdür. Tekneye binmeyen veya tur başlangıcından sonra iptali gerçekleştiren misafirlerimize iade yapılmaz. Misafirlerimize seyahat sigortası yaptırmalarını öneririz. 

Özel Yat Kiralama (Kişiye Özel Turlar) 

Kapora ve Ödeme 
Rezervasyonunuzu kesinleştirebilmeniz için yat kira toplam bedelinin %50’sini ödemeniz gerekmektedir. Bu ödeme, ön ödeme (kapora) olarak alınır ve bakiye ödemesi tekneye binişte, yanınızda bulunacak olan firma yetkilisine nakit olarak yapılabilir. 

İptal Koşulları 
Herhangi bir iptal durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur: 
Tur tarihinden 
*90 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, depozitodan %15 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 
*89-60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde depozitodan %35 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir. 
*59 veya daha az gün içerisinde yapılan iptallerde iade yapılmaz. 

ANLAŞMA KOŞULLARI 
Tekne Değişikliği 
firmamız, kiraladığı teknede veya Kabin Charter programında kullanacağı teknede değişikliğe gitmek durumunda kalabilir. Değiştirilen yatın aynı veya daha iyi standartta bir tekne olması durumunda yolcular bu durumu şikâyet konusu yapamaz 

Tur İptali ve Seyir Kesintisi 
Mücbir sebepler olduğu takdirde firmamız dilediği zaman herhangi bir turu iptal edebilir. 
Tur esnasında teknede 48 saatten fazla sürecek şekilde motor arızası, denizde çatışma, batma veya yangından dolayı teknenin işleyemeyecek hale gelmesi durumda, yeni bir tekne gönderilmediği veya misafirlere başka bir alternatif sunulmadığı takdirde turun gerçekleştirilememiş günlerine istinaden yolculara para iadesi yapılır. Bunun haricinde yapılacak istekler kabul edilmez. Bilindiği üzere firmamız bir Türk firmasıdır. Bu sebeple firmamız ile kontratı imzalayan taraf arasındaki rezervasyon ve anlaşma koşullarına ait tüm sorunlar sadece Türk mahkemelerinde çözüme ulaştırılır ve Türk Hukuk yasaları geçerlidir. 

Yükümlülükler 
Yatçılık Firmamız, belirlenmiş tur programları ve hizmetlerle ilgili tüm düzenlemeleri yerine getirmekle yükümlüdür. 

Yatçılık Firmamız ’ın sorumluluğu teknenin dışında kalan alanları kapsamaz, tekneye binişten önce veya inişten sonra yaşanabilecek durumlardan, ister yolcunun kendisi tarafından isterse yolcu adına yapılmış ayarlamalardan Firmamız sorumlu değildir.

Misafirlerin rahatlığı açısından firmamız, kara turları ile ilgili bilet satışında bulunabilir veya başka hizmetler sunabilir. Ancak bu hizmetlerin alındığı şirketler yatçılık firmamızdan bağımsız şirketlerdir ve Firmamız herhangi bir zarar, kayıp, yaralanma ve hatta ölümden sorumlu tutulamaz. 
Bununla birlikte tekne içerisinde verilen tüm hizmetler, bütün müşterilerimize sağlanan firma garantisi ve kaliteli hizmet yükümlülüklerine dayanır. 
Firmamız tarafından kayıt altına alınan ya da müşteriye verilen seyahat belgelerinin tamamında, Türk yasaları tarafından belirlenen anlaşma ve koşullar esas alınır. 
Firmamız, Özel Yat Kiralamalarında tekneye gelen misafirlerin sayısı, rezervasyon sayısını veya teknenin kapasitesini aştığı takdirde turu iptal etme hakkına sahiptir. 

Sigorta 
Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Sigorta seyir esnasında oluşabilecek teknedeki yaralanmalara istinaden tıbbi giderleri veya kaza esnasında oluşabilecek kişisel eşya kayıplarını dâhi karşılamaktadır. Buna rağmen sigorta tekne dışında oluşabilecek herhangi bir zarar veya kaybı karşılamaz. Bu yüzden misafirlerimize tekne dışında yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında seyahat, sağlık, kaza, tur iptali veya bagaj kaybını ve seyir kesintisini de kapsayacak bir sigorta yaptırmalarını öneririz. 

Mücbir (zorlayıcı) Sebepler 
Savaştan, terör saldırılarından – tehdit veya gerçek – dolayı yaşanacak huzursuzluklardan, grevlerden, hava şartlarından, yangın, sel, kıtlık, havaalanı düzenlemeleri veya kapatmalarından, toplu taşıma programlarındaki öngörülemez değişikliklerden, uçakların, teknelerin veya başka herhangi bir ulaşım aracının tarife değişikliğinden oluşabilecek kontrolümüz dışındaki gecikmeye sebebiyet verecek veya tatil organizasyonunu etkileyecek sebeplerden Firmamız sorumlu tutulamaz. 
Seyahat edilen ülkelerin yasalarına aykırı davranışlarda bulunan misafirlerimizden Firmamız yükümlü değildir. 

Şikâyetler 
Seyir esnasında oluşabilecek herhangi bir şikâyetten öncelikli olarak derhal kaptanınızı haberdar ediniz. Böylece kaptanınız tekneye binişte sizi temsil eden ve bilgilendiren Firmamız haber verecektir. Şikâyetler Firmamız Müşteri Hizmetleri görevlisine tur tarihini takip eden 21 gün içerisinde yazılı olarak bildirilmelidir. Turun bitim tarihinden 21 gün sonrasında gönderilen şikâyetler dikkate alınmaz. Lütfen size sunulan müşteri memnuniyet formlarını doldurduğunuzdan ve Firmamız yetkilisine teslim ettiğinizden emin olun. Gerek mürettebatımızın gerekse tur programımızın gelişimi için tüm önerilerinizi memnuniyetle bekliyoruz. 

Fotoğraflar ve Pazarlama 
Misafirler, Firmamızın seçtiği herhangi bir medya aracında, tur esnasında çekilen fotoğrafların promosyonel veya reklamsal kullanımı için izin verir. Yolcu, firmamıza tanıtım ve promosyon amaçlı bu görüntüleri kullanabilmesi için sürekli, telif ücretsiz, tüm dünyada kullanılmak üzere değiştirilemez bir yetki vermiştir.